Miks Te võiksite oma veebilehte või blogi uuendada?

1. Teie veebileht on rohkem kui 5 aastat vana ja ei ole enam kasutajasõbralik

Teie veebileht on rohkem kui 5 aastat vana ja ei ole enam kasutajasõbralik

Juhul kui veebikeskkond ei ole mobiilisõbralik võib terve leht korraga ekraanil kuvatud olla, aga samal ajal ei ole tekst loetav (liiga väike font!). Enamasti ei saa ka telefoninumbrile klikkides helistada ja e-maili aadressile klikkides e-maili saata.

Näiteks on nutitelefonis oluline see, et:
• sisul on selge struktuur, loogiline ülesehitus;
• font on kergesti loetav (piisavalt suured tähemärgid, kontrastne värv);
• värvid on selged, erksad, kontrastsed;
• kui on palju alamlehti, siis menüü on alati ligipääsetav (sticky menu);
• menüüs on lühikesed pealkirjad ja tähtsam sisu esitatakse eespool;
• kontaktivormi väljad kohanduvad ekraani suurusega ja font on piisavalt suur;
• telefoninumbrile klikkides saab helistada;
• meiliaadressile klikkides saab kohe e-maili saatma hakata;
• pildigaleriides saab pilte ka suuremalt vaadata (klikid pildile ja avaneb suurem vaade).

Hea veebileht on ülesehituselt läbimõeldud, lihtsasti kasutatav ja hea avanemise kiirusega.

2. Teie veebileht või blogi ei ole mobiilisõbralik

Google eelistab mobiilisõbralikke veebikeskkondi. Arvestades, et Google on enim kasutatav otsingumootor ja inimesed eelistavad külastada veebilehti nutitelefonis, tuleks kindlasti oma veebileht mobiilisõbralikuks muuta.

2018 märtsis teatas Google, et hakkab veebilehtede positsioneerimisel Google otsingus arvestama mobiilset sisu ja kasutajamugavust. Need veebilehed mis on mobiilisõbralikud kuvatakse otsingutulemustes eespool, need mis ei ole, kuvatakse järjestuses tagapool.

Vaata SIIT järele, kas veebileht või blogi on mobiilisõbralik!

3. Teie veebileht on veel HTTP ühendusega, aga uueks standardiks on turvalisem HTTPS

Google jätab otsingutulemustes tahapoole need veebilehed millel ei ole HTTPS ühendust. HTTPS-aadressid algavad “https://”, tavaliselt on URL aadressi ees ka tabaluku ikoon. Selline ühendus on turvalisem, eriti kui kasutajad täidavad lehel päringuvorme või sisestavad paroole või sisestavad krediitkaartide numbreid.

Mismoodi HTTPS ühendust saada? Turvalise krüpteeritud ühenduse saab SSL turvasertifikaadiga. Juhul kui veebileht on majutatud Veebimajutuse serverisse, on iseteeninduskeskkonnas üsna lihtne paigaldada oma lehele tasuta SSL sertifikaat. Loe lisa!

4. Teie veebilehel olev info on aegunud

Päris sagedane on see, et veebilehel on siiamaani üleval see info mis sinna aastaid tagasi on lisatud. See võib olla üldinfo, teave teenuste kohta, hinnad, kontaktandmed, pildid. Veebilehe sisu peaks toetama ettevõtte eesmärkide saavutamist, aga aegunud sisu seda ei tee.

5. Tahaksite ise veebilehele/blogile sisu lisada, aga see on liiga keeruline

Juhul kui eelmise veebilehe sisuhaldussüsteemis toimetamine käis üle jõu, tee järgmine kord valik kasutajasõbralikuma lahenduse kasuks. Hea sisuhaldussüsteem mitte-IT-inimesele on selline mida on lihtne äraõppida ja mille kohta vajadusel leiab kiiresti ja lihtsalt erinevaid õpetus-videosid (how-to tutoriale).

Üldjuhul on veebileht selleks, et toetada eesmärkide saavutamist ja seetõttu on hea kui oskate ise muuta või lisada uut teksti, uusi pilte vmt.

6. Teie kodulehel ei saa sisu sotsiaalmeedias jagada

Juhul kui soovite, et külastajad saaksid sisu jagada otse sotsiaalmeediasse, võiks veebilehel või blogis olla nupud millele klikkides saab postitust like´da või jagada. Võib lisada ka võimaluse hakata Teie Facebooki lehe jälgijaks.

7. Teie konkurendid on juba oma veebilehte uuendanud

Teistega konkureerides on ju mõistlik saada eelis nende ees kes oma veebilehe või blogi värskendamisega veel tegelenud ei ole. Värske ilmega ja ajakohane veebileht annab signaali, et te väärtustate oma külastajate aega ja tahate pakkuda neile häid emotsioone ja kogemusi.

Kokkuvõtteks

Aitäh lugemast!
Juhul kui leidsid, et Sinu koduleht või blogi tõesti on ajale jalgu jäänud ja vajaks uuendamist – kirjuta mulle ja valmistan uue kodulehe!

KONTAKT

Võta ühendust

Kui plaanid uut veebilehte, blogi või e-poodi, kirjuta ja küsi pakkumist. Alustame Teie projektiga!

Heli
Tel: +372 50 43 479